62 відгуків
+380 (50) 450-88-77
+380 (98) 460-88-77
+380 (67) 130-88-77
Лобове, бокове, заднє скло - продаж, заміна, ремонт та виготовлення від компанії "АВТОСКЛО"

Маркування автомобільного скла

Маркування автомобільного скла
Напевно, кожен автолюбитель, раз в житті задавався питанням, що означають цифри і букви, маркування надрукована на кожному склі автомобіля. Цей цифробуквенный код містить у собі певну інформацію, в тому числі і про автомобілі. Як розшифрувати маркування на склі автомобіля, ми розповімо в цій статті. Для чого може бути корисна маркування на склі? Маркування автомобільного скла повинна містить: товарний знак або найменування виробника; знак офіційного затвердження згідно з правилами R43 ЄЕК ООН або директивою 92/22/СЕЕ держав, що входять в європейське економічне співтовариство.
Крім того вказані позначення зарубіжних стандартів, яким відповідає скло, дата його виготовлення і т. д. Насамперед, інформація, яка зашифрована в маркуванні автоскла рік випуску. За автостеклам можна визначити рік випуску автомобіля, якщо рік на автоскла і в техпаспорті не збігається, значить, у автомобіля проблеми з документами, або були замінені всі автоскло, з-за аварії.
Розшифровка маркування скла автомобіля У верху маркування, розміщується логотип чи назву виробника автоскла. Дана інформація може бути корисна для підбору розбитого автоскла. На лобовому склі є напис «Laminated» , це означає – що автоскло ламіноване, або листове. Два скла між собою склеєні спеціальною плівкою, тому лобове скло не розсипається на дрібні шматочки при розбитті, а тільки тріскається. Наступна строчка, як правило, починається з позначення 43R... Це європейський стандарт та інформації він не містить. Далі слід рік випуску автоскла, який збігається з роком випуску автомобіля. На більшості автоскла рік позначається такмі «...09», що означає, що автоскло випущено в 2009 році. Римські числа I, I, III це тип скла. Символом I позначають скло підвищеної міцності, II – звичайне багатошарове скло, III – оброблене скло, що складається з декількох шарів, IV – пластикове скло, V-VI – скло з пропускною здатністю світла менше 70%. Символ у кухлику , може бути E4, E6. Це символ країни-виробника скла, кожна цифри позначає свою країну, E4 – Нідерланди, а Е6 – Бельгія. На деяких автоскла є маркування AS1(2,3). Це означає можливість використання скла. Автоскло з маркуванням AS3 забороняється використовувати на транспортному засобі, AS2 дозволяє використання скрізь, крім лобового скла, 1 – можна використовувати скрізь. Тепер, для Вас не складе праці розшифрувати інформацію на вашому склі.
Приклади маркування автоскло:
1. Товарний знак виробника. 2. Тип скла: Laminated ― багатошарове скло, Tempered ― загартоване скло. 3. Розширений тип скла: I ― вітрове скло зміцнене, II ― вітрове звичайне багатошарове скло, III ― вітрове оброблене багатошарове скло, IV ― скло із пластику, V ― інші (не вітрові) скла з коефіцієнтом пропускання світла нижче 70%, V-VI ― подвійне скло з коефіцієнтом пропускання світла нижче 70%, Відсутність індексу ― скла з коефіцієнтом пропускання світла не нижче 70%. 4. Код страны предоставившей официальное утверждение: 1-Германия, 2-Франция, 3-Италия, 4-Нидерланды, 5-Швеция, 6-Бельгия, 7-Венгрия, 8-Чехия, 9-Испания, 10- Югославия, 11-Англия, 12-Австрия, 13-Люксембург, 14-Швейцария, 16-Норвегия, 17-Финляндия, 18-Дания, 19- Румыния, 20-Польша, 21-Португалия, 22-Россия, 23-Греция, 24-Ирландия, 25-Хорватия, 26-Словения, 27-Словакия, 28-Беларусь, 29-Эстония, 31-Босния и Герцеговина, 32-Латвия, 37-Турция, 42-Европейское сообщество, 43-Япония. 5. Соответствие американским стандартам безопасности M, AS, DOT. 6. Відповідність європейському стандарту безпеки ECE R43. 7. Число, місяць і рік виготовлення: цифра з точками позначає рік, сума точок до цифри – місяць виготовлення, сума точок після цифри – місяць виготовлення + 6. У маркуванні XINYI верхня цифра – рік (9= > 2009), сума цифр по центру – місяць (1+2+8=11 = > листопад), десяткове число + сума останніх цифр внизу – число місяця (10+1+2+4=17). 8. Відповідність китайському стандарту безпеки CCC E000199/E000039.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner